Αγριεμένος ο Παναθηναϊκός, διέλυσε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ! (vid)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: AlphaFreePress

Ο Παναθηναϊκός, διέλυσε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με 111-79. Ο Παναθηναϊκός ήταν αγριεμένος ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος στο εξαιρετικό ξεκίνημα των πρασίνων στο ματς, με τους Μήτογλου και Λάσμε να είναι επίσης μεταξύ των διακριθέντων. Η ΑΕΚ είχε και μια ακόμη απώλεια. Στα τελευταία δευτερόλεπτα της συντριβής από […]

24.12.2018 | 09:07

Ο Παναθηναϊκός, διέλυσε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με 111-79.

Ο Παναθηναϊκός ήταν αγριεμένος ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος στο εξαιρετικό ξεκίνημα των πρασίνων στο ματς, με τους Μήτογλου και Λάσμε να είναι επίσης μεταξύ των διακριθέντων.

Η ΑΕΚ είχε και μια ακόμη απώλεια. Στα τελευταία δευτερόλεπτα της συντριβής από τον Παναθηναϊκό έχασε και τον κορυφαίο της παίκτη στο ματς, Βινς Χάντερ.

Μόλις 20 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ματς, ο Αμερικανός έπεσε άτσαλα στο παρκέ και το ματς διακόπηκε για μερικά λεπτά.

Ο σέντερ της Ένωσης αποχώρησε υποβασταζόμενος από το γήπεδο -και μέσα σε χειροκροτήματα από τους οπαδούς του Τριφυλλιού- για το νοσοκομείο, χωρίς να έχουν γίνει όμως ακόμη γνωστές, λεπτομέρειες για τον τραυματισμό του.

Τα δεκάλεπτα: 36-16, 57-37, 87-60, 111-79

Παναθηναϊκός

Λοτζέσκι 8 (0/1 δίποντο, 2/6 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Καλάθης 3 (1/2 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 11 ασίστ σε 20:39), Λάσμε 16 (6/7 δίποντα, 1/4 τρίποντα σε 17:55), Μήτογλου 14 (5/5 δίποντα, 1/1 τρίποντο σε 10:43), Αντετοκούνμπο 14 (6/6 δίποντα), Παπαγιάννης 6, Γκιστ 8, Παππάς 7, Καλαϊτζάκης 2, Βουγιούκας 7, Λεκαβίτσιους 14 (1), Τόμας 12 (1)

ΑΕΚ

Λαρεντζάκης 3 (1/4 σουτ, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Ματσιούλις 11 (4/9 σουτ), Χάντερ 12 (3/6 δίποντα, 6/7 βολές, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα), Σαντ-Ρος 4, Ρατάν-Μέις 12 (1/9 δίποντα, 3/5 τρίποντα), Μωραΐτης, Σάκοτα 9 (2), Γιαννόπουλος 7 (1), Τσαλμπούρης 4, Ρογκαβόπουλος 6 (2), Γκρίφιν 3 (1), Ρόμπερσον 8