Ο Κυριάκος Μητσοτάκης σχολίασε τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ στο Europa League από την Σλόβαν Μπρατισλάβας...
ΠΑΟΚ εναντίον Σλόβαν Μπρατισλάβας: Τον Κυριάκο Μητσοτάκη υποδέχθηκε στο ΥΜΑΘ ο υφυπουργός Εσωτερικών, Μακεδονίας – Θράκης, Θεόδωρος Καράογλου. Στη συνάντηση των δύο ανδρών παρούσα είναι και η επικεφαλής του πρωθυπουργικού γραφείου στη Θεσσαλονίκη, Μαρία Αντωνίου. Λίγο πριν την συνάντηση, δημοσιογράφος είπε απευθυνόμενος στον πρωθυπουργό πως το μόνο κακό είναι ότι δεν προκρίθηκε ο ΠΑΟΚ. Ο κ. Μητσοτάκης προς έκπληξη όλων, έκανε χιούμορ με όσα πικρόχολα λένε κατά καιρούς. «Σκεφτόμουν να διανυκτερεύσω εδώ , αν το έκανα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα».
Λίγο πριν τις 11.00 ο πρωθυπουργός ξεκίνησε σύσκεψη με παραγωγικούς φορείς της πόλης στην οποία θα συμμετέχουν, μεταξύ άλλων, Επιμελητήρια της Δυτικής Μακεδονίας, Επιμελητήρια της Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης και Επιμελητήρια της Κεντρικής Μακεδονίας.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2019/08/K1-2.jpg)
Δείτε το βίντεο του life-events με την άφιξη του πρωθυπουργού.
Στη συνέχεια ο κ. Μητσοτάκης, στις 12:15 θα έχει σύσκεψη με επιστημονικούς φορείς της πόλης.
Δείτε το βίντεο του thestival.gr
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)