Πρέμιερ Λιγκ – αγωνιστικό: Τις… σφυροκόπησαν!

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Θοδωρής Χαρόπουλος

Πρέμιερ Λιγκ - αγωνιστικό: Μεγάλες νίκες για Εβερτον και Γουέστ Χαμ, 2-1 την Λέστερ και 3-2 την Τσέλσι αντίστοιχα, αναδιαμορφώνουν το τοπίο για Γιουρόπα και Τσάμπιονς Λιγκ

02.07.2020 | 00:46

Πρέμιερ Λιγκ – αγωνιστικό: Το παρατεταμένο ντεφορμάρισμα της Λέστερ καλά κρατεί. Μετά τη διακοπή η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς δεν έχει καλό ρυθμό. Το επιβεβαίωσε και απόψε, κόντρα στη ανεβασμένη Έβερτον, που πήρε σπουδαία νίκη 2-1 και ελπίζει πλέον βάσιμα σε ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο! Τα «ζαχαρωτά» είχαν σκοράρει ήδη δυο φορές στο 15’, με τα γκολ του Ριτσάρλισον και Σίγκουρντσον (πέναλτι) και κράτησαν άνετα ως την ανάπαυλα! Στο β’ ημίχρονο οι “αλεπούδες” αντέδρασαν και μείωσαν με τον Ιχεανάτσο, όμως δεν αποφεύχθηκε η ήττα. Μία ήττα που πλέον ανοίγει την όρεξη της Γουλβς για τα καλά. Aφού ολοένα και πιο εφικτό γίνεται ένα εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στα άλλα ματς, η Άρσεναλ έδωσε συνέχεια στην καλή εμφάνιση του Σαουθάμπτον. Yπερκέρασε άνετα το εμπόδιο της Νόριτς (4-0), με γκολ των Τσάκα, Ομπαμεγιάνγκ x2 και Σοάρες. Η δε Νιούκαστλ, είναι σε φόρμα και το επιβεβαίωσε, υπέταξε χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου την Μπόρνμουθ 4-1 εκτός έδρας και την κράτησε κάτω από την επικίνδυνη ζώνη να ασφυκτιά στη μάχη παραμονής!

Πρέμιερ Λιγκ – αγωνιστικό: Μεγάλη νίκη η Γουέστ Χαμ

Στο ματς που έκλεισε το πρόγραμμα, στο Λονδρέζικο ντέρμπι, η Τσέλσι υποτάχθηκε 3-2 στη Γουέστ Χαμ παρότι είχε προηγηθεί στο 42’ με τον Γουίλιαν (πεν.). Τα σφυριά ισοφάρισαν με τον Σούτσεκ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη με τον Αντόνιο πήραν κεφάλι στο σκορ (51’). Ο Γουίλιαν έφερε εκ νεου το ματς στα ίσα στο 72’, αλλά την τελευταία λέξη είπε ο Γιαρμολένκο στο 89’ που σκότωσε την Τσέλσι μετά από άριστη ασίστ του Αντόνιο (3-2)! Ετσι η Γουέστ Χαμ βγήκε εκτός επικίνδυνης ζώνης. Η Τσέλσι έμεινε στο …ανασφαλές +2 από τις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Γουλβς που συνδιεκδικούν τις θέσεις του Τσάμπιονς Λιγκ!

Μαχαίρας στον ΟΠΑΠ: Πώς με εμπιστεύτηκε ο Καρέρα (vid)
Η Μπαρτσελόνα με νέα γκέλα κλώτσησε τον τίτλο πρωταθλήματος
Ασταμάτητες στη μαχη τίτλου Γιουβέντους και Λάτσιο!
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:
Η Κιάρα Φεράνι δεν σταματά να ποστάρει από την Πάρο 02.07.2020 | 00:46
ΝΔ για Κασσελάκη: Το να περιλαμβάνει στο λαϊκίστικο αφήγημά του την αμυντική θωράκιση της χώρας τον καθιστά επικίνδυνο 02.07.2020 | 00:46
Κικίλιας: Τι παραλάβαμε, τι φτιάξαμε στην Πολιτική Προστασία -«Μαύρη προπαγάνδα» Κασσελάκη κατά της Πυροσβεστικής 02.07.2020 | 00:46
Ρωμανός κατά Κασσελάκη: Fake υιοθεσία πυρόπληκτου σκύλου, fake ενσυναίσθηση, όλα για τα likes 02.07.2020 | 00:46
Μητσοτάκης: Η πολιτεία θα κινηθεί τάχιστα για να αποζημιώσει τους πυρόπληκτους, η τοξικότητα δεν κάνει καλό στον τόπο 02.07.2020 | 00:46
Κίνα: Η κυβέρνηση ετοιμάζει νομοσχέδιο που καθιστά ευκολότερο τον γάμο και δυσκολότερο το διαζύγιο 02.07.2020 | 00:46
Γιατί ο Δεκαπενταύγουστος ονομάζεται «Πάσχα του Καλοκαιριού» - Οι πρώτες μαρτυρίες για τον εορτασμό 02.07.2020 | 00:46
Με λαμπρότητα και ευλάβεια ο εορτασμός της Κοίμησης της Θεοτόκου στην Τήνο 02.07.2020 | 00:46