ΚΕΔΕ: Προχωράει ο σχεδιασμός της ειδικής ομάδας Πολιτικής Προστασίας της ΚΕΔΕ.
Ο Πρόεδρος της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας, Δημήτρης Παπαστεργίου είχε διαδικτυακή συνάντηση με τον Δήμαρχο Ελασσόνας, Νίκο Γάτσα και τον Αναπληρωτή Δήμαρχο και αντιδήμαρχο Πολεοδομίας-Προγραμματισμού και Οργάνωσης, Δημήτρη Καρανίκα.
Στη διαδικτυακή συνάντηση που έγινε με πρωτοβουλία του Δημάρχου Ελασσόνας, ο κ. Γάτσας ευχαρίστησε τον Πρόεδρο και το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΕΔΕ για την άμεση συμπαράστασή της προς τους δημότες της περιοχής όταν χτύπησε ο δυνατός σεισμός του περασμένου Μαρτίου. Η ΚΕΔΕ είχε προσφέρει το ποσό των 25.000 χιλιάδων ευρώ για την αντιμετώπιση των άμεσων προβλημάτων, τις πρώτες ώρες μετά το χτύπημα του εγκέλαδου.
Ο κ. Παπαστεργίου τόνισε ότι η Τοπική Αυτοδιοίκηση ενωμένη αντιμετωπίζει κάθε θεομηνία και ότι προχωράει ο σχεδιασμός της ειδικής ομάδας Πολιτικής Προστασίας της ΚΕΔΕ, για την συνδρομή κάθε Δήμου που αντιμετωπίζει προβλήματα από θεομηνίες.
![Σεισμός Ελασσόνα](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/04/elassona1.jpg)
Διαβάστε ακόμη
Να ανοίξει η εστίαση σε εξωτερικούς χώρους και με μέτρα, προτείνει η Παγώνη
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)