Σάκκαρη - Μητσοτάκης: Η παρουσία του εκεί δεν οφειλόταν μόνα στην αγάπη του στο τένις
Στις κερκίδες του Roland Garros να πανηγυρίζει τη νίκη της Μαρίας Σάκκαρη βρέθηκε ο γιος του πρωθυπουργού Κωνσταντίνος Μητσοτάκης. Η Μαρία Σάκκαρη έδωσε έναν σπουδαίο αγώνα σήμερα και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην καριέρα της στα προημιτελικά του Roland Garros καθώς κέρδισε με 2-0 (6-1, 6-3) την Νο 5 στον κόσμο και περσινή φιναλίστ της διοργάνωσης, Σοφία Κένιν.
Στις κερκίδες για να παρακολουθήσει τον σημαντικό αυτό αγώνα για τη Μαρία Σάκκαρη που κατέληξε με μια σπουδαία νίκη βρέθηκε και ο γιος του πρωθυπουργού. Η παρουσία του εκεί δεν οφειλόταν μόνα στην αγάπη του στο τένις αλλά έκρυβε και άλλους λόγους.
Ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης, ο οποίος πριν από περίπου τρεις εβδομάδες ολοκλήρωσε την στρατιωτική του θητεία στον στρατό, υπηρετώντας στον Εβρο, βρίσκεται στο Παρίσι από… έρωτα! Σύμφωνα με πληροφορίες του iefimerida, τους τελευταίους μήνες ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης βρίσκεται σε σχέση με την Μαρία Σάκκαρη. Κάπως έτσι δεν θα μπορούσε να λείπε σήμερα από το πλευρό της.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/06/Στιγμιότυπο-οθόνης-1151.jpg)
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)