Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο: Στον δεύτερο γύρο η Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει τη Νίνα Στογιάνοβιτς από τη Σερβία
Με το δεξί ξεκίνησε στους Ολυμπιακούς Αγώνες της στο Τόκιο η Μαρία Σάκκαρη. Στο «παρθενικό» της παιχνίδι σε Ολυμπιακό τουρνουά απέκλεισε με 7-5, 6-2 την Εσθονή Ανέτ Κονταβέιτ και προκρίθηκε στον 2ο γύρο εκεί όπου θα παίξει με την Σέρβα Νίνα Στογιάνοβιτς (6-3,6-3 την Χιμπίνο). Η Μαρία Σάκκαρη που βρέθηκε πίσω με 5-3 στο 1ο σετ κυρίως χάρις στα δικά της λάθη επέστρεψε με 4-0 για να το κερδίσει ενώ και στο 2ο με υπομονή πήρε αυτό που ήθελε. Αυτή ήταν η 6η νίκη σε 10 παιχνίδια κόντρα στην Κονταβέιτ. Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο υφυπουργός αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/07/5322615.jpg)
Ακολουθήστε μας
στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)