Δήμος Νίκαιας-Αγ.Ι. Ρέντη: Η ανταπόκριση του κόσμου ήταν συγκινητική και μ’ αυτό τον τρόπο, μαθητές 4-18 ετών, απέκτησαν όλα τα απαραίτητα για τη σχολική περίοδο είδη.
Κοντά στους μαθητές ευπαθών κοινωνικών ομάδων βρέθηκε ο Δήμος Νίκαιας-Αγ.Ι. Ρέντη, προσφέροντας σε 187 οικογένειες τα απαραίτητα σχολικά είδη καθώς και τρόφιμα μακράς διάρκειας. Η ανταπόκριση του κόσμου στην πρόσκληση του Δήμου ήταν συγκινητική και μ’ αυτό τον τρόπο, μαθητές 4-18 ετών, απέκτησαν όλα τα απαραίτητα για τη σχολική περίοδο είδη.
Η Διεύθυνση Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου παραμένει σταθερά προσανατολισμένη σε προγράμματα που στόχο έχουν την καταπολέμηση του κοινωνικού αποκλεισμού και τη διατήρηση της κοινωνικής συνοχής. Η συγκεκριμένη δράση εντάσσεται στο πλαίσιο του «Όλοι Μαζί Μπορούμε» και τα είδη μοιράστηκαν στους ωφελούμενους της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/10/ΦΩΤΟ-ΣΧΟΛΙΚΑ-ΕΙΔΗ.jpg)
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)