Κώστας Καραμανλής Αμπελάκια: Στην παρέα μαζί τους, ο εφοπλιστής Γιώργος Προκοπίου
Στα γραφικά Αμπελάκια, προσκεκλημένος του δημάρχου Τεμπών Γιώργου Μανώλη βρέθηκε χθες το βράδυ παραμονή 28ης Οκτωβρίου, ο Κώστας Καραμανλής συνοδευόμενος από τη σύζυγό του Νατάσα Παζαΐτη. Στην παρέα μαζί τους, ο εφοπλιστής Γιώργος Προκοπίου με τη σύζυγο του, ο αντιδήμαρχος Τεμπών Νικολάου Γιώργος, ο πρόεδρος της κοινότητας Αμπελακίων Γιάννης Ταζές και ο δημοτικός σύμβουλος Λάρισας Κώστας Αργυρόπουλος.
Το ζεύγος Καραμανλή έφτασε στο γραφικό χωριό και δείπνησε σε γνωστή ταβέρνα της περιοχής που φημίζεται για τα σπέσιαλ παϊδάκια στα κάρβουνα. Ο πρώην πρωθυπουργός έδειχνε ευδιάθετος και πόζαρε πριν καθίσει στο τραπέζι που είχε στρωθεί, σύμφωνα με το onlarissa.gr.
Σήμερα ο Κώστας Καραμανλής θα κάνει πεζοπορία σε ένα από τα μονοπάτια, μέσα στο πανέμορφο φυσικό τοπίο, ενώ αναμένεται να αναχωρήσει τις μεσημεριανές ώρες. Σημειώνεται, ότι ο πρώην Πρωθυπουργός αποδέχθηκε την πρόσκληση που του απηύθυνε ο δήμαρχος Τεμπών σε συνάντηση που είχαν πρόσφατα στην Αθήνα, σύμφωνα με την Εφημερίδα Ελευθερία.
![](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-10/karamanlis-abelakia.jpg.webp?itok=UNWBints)
![](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-10/karamanlis_sta_ampelakia2.jpg.webp?itok=M0tH5Zg0)
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)