Δήμος Νίκαιας – Αγ.Ι. Ρέντη: Στόχος της Δημοτικής Αρχής είναι η συντήρηση και η ανάπτυξη πρασίνου σε επιλεγμένα σημεία της πόλης.
Στο πλαίσιο των τοπικών δράσεων εξωραϊσμού των συνοικιών του Δήμου Νίκαιας- Αγ Ι. Ρέντη, η Διεύθυνση Πρασίνου & Περιβάλλοντος του Δήμου θα πραγματοποιήσει αισθητικές παρεμβάσεις στο λόφο του Βώκου το Σάββατο 20 Νοεμβρίου στις 9:30 το πρωί.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/11/ΒΩΚΟΣ_2.jpg)
Η δράση περιλαμβάνει δεντροφυτεύσεις, εξωραϊσμό του χώρου, καθαρισμό και θα πραγματοποιηθεί με τη συμμετοχή της Εθελοντικής Διασωστικής Ομάδας Κρίσεων (ΕΔΟΚ) , μαθητών και του Σώματος Ελλήνων Προσκόπων. Στόχος της Δημοτικής Αρχής είναι η συντήρηση και η ανάπτυξη πρασίνου σε επιλεγμένα σημεία της πόλης.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/11/ΒΩΚΟΣ_1.jpg)
Ακολουθήστε μας
στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)