Ορειβάτης Ναύπακτος: Ο 68χρονος δεν έφτασε ποτέ στο σημείο του τερματισμού, με αποτέλεσμα να αρχίσουν οι αναζητήσεις για να βρεθεί.
Η ορειβατική ομάδα έρευνας και διάσωσης της 6ης ΕΜΑΚ Πάτρας, αποτελούμενη από έξι διασώστες, αναχώρησε από την Πάτρα ώστε να συμμετάσχει στον εντοπισμό και στην ανάσυρση αθλητή στην ορεινή Ναυπακτία ο οποίος βγήκε εκτός πορείας και έπεσε σε χαράδρα περίπου 70 μέτρων.
Σύμφωνα με πληροφορίες του pelop.gr ο 68χρονος δεν έφτασε ποτέ στο σημείο του τερματισμού, με αποτέλεσμα να αρχίσουν οι αναζητήσεις για να βρεθεί. Ο αθλητής, έπαιρνε μέρος στους αγώνες δρόμου του 4ου Αρχαίου Ασκληπιείου Σκάλας της ορεινής Ναυπακτίας.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2021/10/PIROSVESTIKI-3-640x427.jpg)
Δείτε ακόμη
3.195 νέα κρούσματα, 121 οι εισαγωγές νέων ασθενών COVID-19 στα νοσοκομεία της επικράτειας
Πούτιν: «Όπως το 1945, η νίκη θα είναι δική μας» – Η ευχή του για… ειρήνη στους Ουκρανούς
Ακολουθήστε μας
στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)