Σασουόλο – Αταλάντα 1 – 2: Ανατροπή στη 10η αγωνιστική

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: AlphaFreePress

Σασουόλο - Αταλάντα 1 - 2: Ποιοι παίκτες ξεχώρισαν και πώς έγινε η ανατροπή με τη νίκη των «μπεργκαμάσκι»

16.10.2022 | 12:23

Το γκολ του Γιώργου Κυριακόπουλου στο 41′ έδωσε το προβάδισμα στη Σασουόλο κι έβαλε… δύσκολα στην Αταλάντα, όμως οι «μπεργκαμάσκι» είχαν άμεσες «απαντήσεις» κι έφτασαν εντέλει στην ανατροπή με 1 – 2 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της Serie A, με ένα ματς περισσότερο.

Πρώτα ο Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κι ακολούθως ο Λούκμαν, στην πρώτη επίθεση του δευτέρου 45λέπτου, έφεραν τα… πάνω-κάτω για την Αταλάντα, που συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο εφετινό πρωτάθλημα Ιταλίας, προσπερνώντας κατά έναν βαθμό τη Νάπολι, η οποία υποδέχεται την Κυριακή (16/10) την Μπολόνια στο «”Diego Armando Maradona».