Άλλος ένας βανδαλισμός σε παιδική χαρά Δήμου της χώρας. Αυτή τη φορά στον Δήμο Ηρακλείου Αττικής.
Βανδαλίστηκε η παιδική χαρά της πλατείας Μπομποτίνου στο Δήμο Ηρακλείου Αττικής. Ο Δήμος Ηρακλείου προέβη στην εξής ανάρτηση για το γεγονός αυτό: «Ακόμα μια φορά που φτιάχτηκε, ακόμα μια φορά που κάποιοι την χαλάνε. Τι ψυχή έχεις όταν προσπαθείς να καταστρέψεις κάτι στο οποίο παίζουν παιδιά; Δεν γίνεται να χρειάζεται χωροφύλακας για κάθε κοινόχρηστο χώρο. Παιδεία χρειάζεται η οποία πρέπει να ξεκινάει από το σπίτι. Η παιδική χαρά θα ξαναφτιαχτεί. Ας φτιάξουμε και την κοινωνία μας».
Ακολουθήστε μας
στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)