Μήνυση σε βάρος ιατρού και μαίας
Έγκληση κατά ιατρού και μαίας του νοσοκομείου της Κω υπέβαλε 28χρονη χθες Δευτέρα 4 Μαρτίου, μετά από ιατρικό λάθος, κατά το οποίο γιατροί φαίνεται να ξέχασαν γάζες στο σώμα της κοπέλας μετά από εγχείρηση. Ειδικότερα, η 28χρονη υπέβαλε μήνυση κατά ενός ιατρού και μιας μαίας του Νοσοκομείου Κω, όπως μεταδίδει το kosnews24.gr. Το περιστατικό εκτυλίχθηκε στις 21 Φεβρουαρίου, όταν η νεαρή κοπέλα πραγματοποίησε χειρουργείο γυναικολογικής φύσεως. Λίγες ημέρες μετά το χειρουργείο ένιωθε δυνατούς πόνους, με αποτέλεσμα την προηγούμενη Τρίτη (27/02) να μεταβεί σε ιδιώτη γυναικολόγο για να εξεταστεί.
Εκεί διαπιστώθηκε ότι στο σώμα της είχαν ξεχαστεί γάζες. Η κοπέλα αμέσως μετέβη στο νοσοκομείο της Κω όπου μετά από νέα επέμβαση της αφαιρέθηκαν οι γάζες.
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)