Δεν έπαιξε απέναντι στον Προμηθέα ο Σλούκας
Ο Παναθηναϊκός εξασφάλισε την πρόκριση στο Final 4 και το βράδυ της Παρασκευής 10/5 υποδέχτηκε τον Προμηθέα Πατρών σε εξ αναβολής αγώνα για το Top-6 του πρωταθλήματος.
Ο Εργκίν Αταμάν δεν είχε στη διάθεσή του τον Κώστα Σλούκα, ο οποίος ταλαιπωρείται από θλάση στη γάμπα του δεξιού του ποδιού.
Πάντως η κάμερα τον «έπιασε» να τραγουδάει τον ύμνο του Παναθηναϊκού αγκαλιά με την κόρη του.
Περιμένοντας και τον γιο!
Ο 34χρονος, μετά τον πολιτικό γάμο τον Ιούνιο του 2021 στο Δημαρχείο της Γλυφάδας, λίγους μήνες πριν έρθει στη ζωή ο καρπός του έρωτά τους (η κόρη τους Βαλέρια) και η γυναίκα του, Μαρία Δαρσινού, ενώθηκαν με τα δεσμά του γάμου και με θρησκευτικό τρόπο στις 14 Ιανουαρίου 2023 στον Ιερό Ναό Παναγίας Φανερωμένης στη Βουλιαγμένη. Τον Σεπτέμβριο του 2021 ο Κώστας Σλούκας και η αγαπημένη του Μαρία υποδέχθηκαν στον κόσμο το πρώτο τους παιδί, ένα κοριτσάκι το οποίο αποτελεί την απόλυτη προτεραιότητα και των δυο.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_116898860_173369084235055_6619355437178049202_n_1080.jpg)
«Περισσότερα από όσα ονειρευόμουν…» είχε γράψει στον προσωπικό του λογαριασμό στο instagram ο «Σλούκι Λουκ» στην πρώτη ανάρτηση που έκανε με τη νεογέννητη κόρη του.Η βάφτιση της κόρης τους, έγινε στις 22/9/22. Η τελετή πραγματοποιήθηκε παρουσία ελάχιστων φίλων και συγγενών στη Γλυφάδα και η βαπτίστηκε με το όνομα Βαλέρια. Τον Δεκέμβριο του 2023, ο Κώστας Σλούκας με ανάρτηση στο Instagram, ανακοίνωσε πως σύντομα θα γεννηθεί ο «Σλούκας Junior»!
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_201051498_544682616895720_8501611834188960819_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_131448508_317610186631130_5490351580075724299_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_200169482_200921175230606_5605904037986019496_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_200960717_240754974081052_7144554534294209999_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_325525492_2419464928210938_215877782708923965_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_326216759_2040774526122625_7857992837108812427_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_325595806_438855068366988_9188612485242742492_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_325578198_1008846137137808_7038392512684543141_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_325669284_510483547734900_1190732266852204027_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_292443966_1504916069927936_7665754249832066109_n_1080.jpg)
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/Snapinsta.app_279884450_1022999298598276_6488518873955971082_n_1080.jpg)
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)