Πέταξαν κροτίδες σε σχολείο: Τι λένε οι πληροφορίες
Στην προσαγωγή εννιά ανηλίκων προχώρησαν οι Αρχές μετά από επίθεση με αυγά, νερόμπαλες και κροτίδες σε μαθητές γυμνασίου στο Μαρούσι. Σύμφωνα με πληροφορίες, λίγο μετά τις 11:00 το πρωί της Δευτέρας ανήλικοι εξωσχολικοί, ηλικίας 14 ετών, άρχισαν να εκτοξεύουν κροτίδες, νερόμπαλες και αυγά σε μαθητές του 6ου Γυμνασίου Αμαρουσίου.
Από το συμβάν τραυματίστηκε ελαφρά μία καθηγήτρια, η οποία δεν επιθυμούσε μεταφορά της στο νοσοκομείο. Σύμφωνα με πληροφορίες, η καθηγήτρια μαζί με τη διευθύντρια του σχολείου μεταβαίνουν στο ΑΤ για να καταθέσουν μήνυση.
![](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/uploads/2024/05/sxoleio-13-640x427.jpg)
Ακολουθήστε μας
στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)