Θεσμός
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης η μεγάλη χορευτική παρέλαση πολιτιστικών συλλογών στην Προκυμαία Χίου, στο πλαίσιο του «7ου Φεστιβάλ χορών στο νησί της μαστίχας» που διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Διατήρησης της Πολιτιστικής Κληρονομίας «Χίοι εν Χορώ».
Εκατοντάδες χορευτές πολιτιστικών συλλογών, σε μια ανθρώπινη αλυσίδα, χορέψαν κατά μήκος της Προκυμαίας καταχειροκροτούμενοι από τον κόσμο ενώ μετά η εκδήλωση μεταφέρθηκε στο θέατρο «Μίκης Θεοδωράκης».
Ακολουθήστε μας
στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
![AlphaFreePress](https://www.alphafreepress.gr/wp-content/themes/whsk_alpha_new/common/imgs/logo-min.png)