Τα συγχαρητήριά του στην Εθνική Ομάδα μπάσκετ για την πρόκρισή της στα προημιτελικά του τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων του 2024, εξέφρασε με ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο Νίκος Γκάλης.
Σαν σήμερα, επίσης, στις 4 Αυγούστου του 2023 όταν η Εθνική έπαιζε με την Σλοβενία έγινε η απόσυρση της φανέλας του, όπως έγραψε στην ανάρτησή του.
https://twitter.com/NickGalis6/status/1820000828012323312
«Τέτοια μέρα πέρυσι έζησα τη συγκίνηση της απόσυρσης της φανέλας μου με το Νο4 με την οποία αγωνίστηκα ως αθλητής της Εθνικής Ομάδας» δήλωσε χαρακτηριστικά.
«Σήμερα η Επίσημη Αγαπημένη γιορτάζει την πρόκριση στους 8 των των Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι. Συγχαρητήρια σε όλη την Ομάδα».