17

Ιουλίου 2024

alphafreepress.gr / ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ / Με το ένα πόδι στους “4” ο Παναθηναϊκός (Video)

Με το ένα πόδι στους “4” ο Παναθηναϊκός (Video)

Την πρόκριση στους 4 του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε ουσιαστικά ο ΠΑΟ, καθώς επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης στην Λεωφόρο με 4-0. Το ματς Στο 6ο μόλις λεπτό ο Ρέις με σουτ μετά από λάθος του Αστέρα στη μεσαία γραμμή άνοιξε το σκορ. Η μπάλα κόντραρε και στον Δημούτσο πριν φτάσει στα δίχτυα του Ντοναρούμα. Το 2-0 […]

Καταγραφή

Την πρόκριση στους 4 του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε ουσιαστικά ο ΠΑΟ, καθώς επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης στην Λεωφόρο με 4-0.

Το ματς

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Ρέις με σουτ μετά από λάθος του Αστέρα στη μεσαία γραμμή άνοιξε το σκορ. Η μπάλα κόντραρε και στον Δημούτσο πριν φτάσει στα δίχτυα του Ντοναρούμα.

Το 2-0 ήρθε στο 32′ με τον Κλωναρίδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από σουτ του Βιγιαφάνες και απόκρουση του Ιταλού πορτιέρο.

Στο 61′ έτσι έφτασε και στο 3-0 με τον Βιγιαφάνες.

Στο 67′ ο Εμποκού κέρδισε το πέναλτι από τον Ντοναρούμα και ο ίδιος παίκτης την έστειλε στα δίχτυα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ο. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέδο(82′ Ευαγγέλου), Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις(77′ Λουντ), Ζέκα, Βιγιαφάνιες, Εμποκού, Κλωναρίδης(62′ Χατζηγιοβάνης), Μπεργκ.

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Βιτάλι, Σελίν, Τσουκαλάς, Γιαννούλης, Δημούτσος(73′ Ιγκλέσιας), Καλτσάς(55′ Ιωαννίδης), Κώτσιρας, Τσιλιανίδης(70′ Μπαστιάνος), Μάσα, Μανιάς